Jeżeli jesteśmy w Grecji, wizyta w Atenach powinna być uznana za konieczność. Jak wiadomo, Ateny to stolica Grecji. Naturalnie to jednak nie wszystko, co trzeba mieć na uwadze — mamy do czynienia z historycznym miastem, nad którym górują okoliczne wzgórza oraz Akropol (i to właśnie o Akropolu powiemy sobie na początku).
Niemniej warto jeszcze na wstępie dodać, że mowa o mieście, które zostało stworzone dla fanów starożytności — w Atenach mieszczą się świątynie, ruiny oraz wspaniałe muzea przypominające antyczną historię Grecji.

Oprócz tego warto także wspomnieć, że w Atenach jest choćby piękny Ogród Narodowy oraz wzgórza z imponującym widokiem. Co więcej, niedaleko Aten mamy Wyspy Sarońskie, półwysep Peloponez i nadmorski Pireus.

Akropol

Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy od Akropolu. Można powiedzieć, że Akropol uważa się za jedno z najbardziej znanych i charakterystycznych miejsc w kraju. Dodatkowo niewątpliwie jest to nawiązanie do dawnej potęgi miasta.
Z kolei co do szczegółów z nim związanych, chodzi o wzgórze z okazałym kompleksem budowli (czy jak kto woli, pozostałościami). Na pewno wypada też podkreślić, że na Akropolu dominują świątynie, które powstają ze względu na greckich bogów.

Jak pewnie części osób wiadomo, istnieje możliwość wejścia na wzgórze. Niemniej jednak takie wejście nie jest darmowe.

Wzgórze Filoppaposa

Zastanawiasz się nad tym, gdzie najlepiej widzi się okazałe wzgórze Akropolu? Odpowiedzią na Twoje wątpliwości jest wzgórze Filopapposa. Poza tym wzniesienie to ciekawa trasa spacerowa gwarantująca naprawdę różne widoki.
Można też dodać, iż osoby zaliczające się do grona miłośników historii, również znajdą coś dla siebie.

Ogród narodowy

We wstępie wspominaliśmy np. o Ogrodzie Narodowym. Ogród ten to publiczny park w centrum Aten. Jeśli interesuje nas odskocznia od miasta, ogród z pewnością spełni swoje zadanie. Mowa o miłej odskoczni, która tętni życiem. Za elementy rozpoznawalne uważa się przyjemne i wąskie alejki, „zielone tunele” oraz rząd bardzo wysokich palm. Spacer po ogrodzie jest bezpłatny, trzeba tylko liczyć się, z tym że przed zachodem słońca ogród jest zamykany.

Wyspy Sarońskie

Wyspy Sarońskie to grecki archipelag w Grecji, który jest w pobliżu Aten. Oto wszystkie wyspy tego archipelagu: Angistri, Egina, Dokos, Poros, Hydra, Salamis, Spetses. Zdecydowanie się na odwiedzenie tych wysepek jest niewątpliwie gwarancją pięknych i malowniczych widoków.

Półwysep Peloponez

Półwysep Peloponez jest znaną grecką krainą historyczną. Kraina ta znajduje się między Morzem Jońskim a Egejskim. Nie sposób też nie powiedzieć, iż jest to kraina, która odcisnęła swoje piętno w historii Grecji. Wystarczy zwrócić uwagę na położenie takich miast jak np. Bassaj, Argos, Kalamata i Tripolis.

Podsumowanie

W ten sposób przybliżyliśmy sobie zalety pobytu w Atenach. Mając na uwadze to, co zostało powiedziane, nie ulega wątpliwości, że Ateny to miasto, które odpowiada na przeróżne oczekiwania. Nie wolno też zapomnieć, że ten tekst to jedynie część tego, na co można liczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *