Jak zapewne wszystkim wiadomo, Grecja jest kolebką kultury. Można stwierdzić, że pasjonaci historii sztuki z pewnością będą zachwyceni — słynne budowle i rzeźby z pewnością zrobią wrażenie. Nie wolno też zapominać, że osoby przebywające w Grecji nie powinny narzekać na ilość rozrywek, plaże i przysmaki.
Niemniej jednak w tekście nie powiemy sobie o każdej atrakcji, skupimy się tylko na Atenach, San­toríni i Krecie.

Ateny

Mówiąc wprost — zwiedzanie Grecji powinno się rozpocząć właśnie od Aten. Argumentów przemawiających za rozpoczęciem zwiedzania od stolicy kraju jest naprawdę sporo. W Atenach mamy Akropol, Pláke, starożytne ruiny i muzea, które są bogate. Warto też podkreślić, że mowa o mieście stanowiącym świetny dowód na to, iż pozory mogą mylić. Otóż, kiedy po raz pierwszy znajdziemy się w mieście, zapewne dojdziemy do wniosku, że przebywamy w mieście śródziemnomorskim. Po dłuższym zapoznaniu zauważymy, że miasto cechuje się europejsko-orientalnym charakterem.
Będąc w Atenach, dane będzie nam zobaczyć również marmurowe place, czy smakować pysznych potraw w knajpkach. Niewątpliwie istotne też jest to, w jaki sposób zapatrujemy się na życie nocne — w Atenach życie nocą trzeba określić jako bujne.

San­toríni

Zacznijmy od tego, że Santoríni to bezsprzecznie jedna z perełek Grecji. Można ją także nazwać Thírą. Zresztą, czy może być inaczej, kiedy jest to jedna z najbardziej znanych wysp, jeśli chodzi o ar­chi­pe­la­g Cy­klad? Cechy charakterystyczne wyspy to bez wątpienia barwne, wyniosłe i poszarpane klify. Wypada też dodać, że klify zostały zwieńczone przez białe wioski wczepione w skały. Z pełnym przekonaniem należy jeszcze podkreślić, że wrażenie na żywo jest większe niż podczas przeglądania okładek folderów.
Poza tym, co zostało powiedziane, nie wolno zapomnieć o wspaniałych panoramach, surowości krajobrazów, plażach uformowanych dzięki lawie i głębokim błękicie morza. To wszystko tworzy po prostu coś pięknego.

Kreta

Kiedy tematem są największe atrakcje Grecji, nie sposób nie nawiązać do Krety — Kreta to największa grecka wyspa. Niemniej jednak wielkość to wyłącznie jedna zaleta. Oprócz niej mowa o greckiej wyspie, która zapewnia niezwykłe piękno — wybierając Kretę, stawiamy na różnorodność krajobrazu, szerokie plaże, szafirowe morze, słoneczny klimat oraz zabytki (warto może też zaznaczyć, że zabytki pochodzą z różnych epok).
Zatrzymajmy się może przy plażach, realia są takie, że plaże zajmują większą część wybrzeża. Patrząc przez pryzmat plaż, niewątpliwie rzuca się w oczy zróżnicowanie — raz mamy sze­ro­kie łachy piasku (bia­łe­go lub zło­ci­ste­go), innym razem wąskie pasy żwiru i kamieni. Za najlepsze plaże należy uznać te, które ciągną się z dala od masowej turystyki.

Podsumowanie

Jeżeli były jakieś wątpliwości co do największych atrakcji Grecji, tekst miał pomóc w ich pozbyciu się. Nie wypada też zapominać, że tak naprawdę w tekście została przedstawiona wyłącznie namiastka atrakcji. W końcu przez atrakcje Grecji trzeba rozumieć również choćby San­toríni, Półwyspep Chalkidiki, Wybrzeża Epiru, Olimp i Zakynthos.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *